Újabb tesztvideót készítettünk, ezúttal a Panasonic Magyarország felkérésére. Mire jó a szájzuhany? Kinek érdemes beépítenie a mindennapos rutinba? Dr. Nagy Zsolt fogszakorvos válaszol a kérdésekre.
Fontos már a cikk elején leszögeznünk, hogy bár felkérésre készítettük a teszt videót, mégis minden esetben a saját véleményünk hangzik el a termékről.
Mi az a szájzuhany?
A szájzuhany egy olyan speciális szájhigiénés eszköz, ami egy kicsi, szűk csőrön keresztül vízsugarat lövell különböző állítható erősséggel egy általunk megcélzott helyre, ami általában a fogközök területe. Létezik belőle vezetékes és vezeték nélküli változat. Dr. Nagy Zsolt a Panasonic EW 1511-es készülékét tesztelte.
Kinek ajánlott a szájzuhany használata?
A szájzuhanyt majdnem mindenki használhatja. Már tinédzser kortól érdemes lehet elkezdeni alkalmazni. Sőt vannak bizonyos célcsoportok, akiknek különösen ajánlott a szájzuhany mindennapi használata, ők az alábbiak:
- Fogszabályozót viselők
A brekettek közé betapadó lepedék, ételmaradékok eltávolítása különösen nehézkes, ezért érdemes lehet a fogmosást kiegészítve szájzuhannyal is áttisztítani a készülék körüli területeket.
- Fogpótlást viselők
Különösen a híd fogpótlást viselőknek javasolt az eszköz használata. A híd pillérei közé a lepedék és az étel rostok könnyen beszorulnak, amiket szájzuhannyal remekül el lehet távolítani.
- Fogágy-gyulladáson átesett páciensek, akik már meggyógyultak
A fogággyulladásból kikezelt pácienseknél gyakran előfordulnak a nyílt fogközök. Az ide beragadó ételmaradékot nem csak fogköztisztító kefével és fogselyemmel tudjuk eltávolítani, hanem szájzuhannyal is.
Kiknek ellenjavalt a szájzuhany használata?
Az aktív fogágygyulladásban szenvedő páciensek számára NEM javasolt a szájzuhany használata a mély ínytasakok miatt. Kifejezetten veszélyes, ha szájzuhannyal a lepedéket ezekbe a tasakokba mossuk bele! Ezáltal felerősítjük a gyulladást és még nagyobb problámát okozunk, mintha egyáltalán nem használnánk a szájzuhanyt.
Mikor használjuk a szájzuhanyt?
A szájzuhany használatát érdemes a napi szájhigiénés rutinba naponta 1x beilleszteni. Fontos, hogy ezt a fogmosás után alkalmazzuk, amikor a fogkefével már a legtöbb lepedéket eltávolítottuk a fogfelszínekről. Azonban bármennyire erős fokozatra állítjuk a szájzuhanyt, a finom lepedéket sajnos nem fogja eltávolítani. Ahhoz mindenképpen szükségünk lesz fogselyem vagy fogköztisztító kefe használatára is.
Mi volt a saját tapasztalatunk?
- Dr. Nagy Zsolt szerint aki még sosem használt ilyen készüléket, az mindenképp az alacsony fokozaton kezdje és idővel térjen át az erősebb vízsugárra.
- A vízsugár eleinte csipkedő érzés lehet, de semmiképpen sem okoz fájdalmat.
- A fejet csak a fogak közötti területre irányítsuk, akkor fejti ki a valódi hatását.
- Használat közben az eszközt ki-be lehet kapcsolni, és a vezeték nélküli változatot akár a fürdőkádban/zuhanyban is használhatjuk.
- Egy adagnyi víz bőven elegendő a fogközök átmosására.
- Fontos, hogy a szájzuhany a fogmosást és a fogselymezést/fogköztisztító kefe használatát nem helyettesíti.
Kérdése van? Írjon nekünk:
Online bejelentkezés
Kapcsolat
1015 Budapest, Csalogány u 26.
+36309605255
differental.hu
info@differental.hu